کتاب, مقاله

تاریخچه شرکت سامسونگ

 

سامسونگ مجموعه تجاری بزرگی است که از چند شرکت و واحد تولیدی در زمینه های مختلف تشکیل شده است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های کره جنوبی است که تقریبا یک پنجم کل صادرات کشور را با تمرکز بر صنایع الکترونیک، صنایع سنگین، ساخت و ساز و صنایع دفاعی بر عهده دارد.

تاریخچه شرکت سامسونگ

آقای لی بیونگ چول تنها با 30000 وون (حدود 27 دلار)، سامسونگ را با عنوان یک شرکت بازرگانی مستقر در تایگو کره، در اول مارس سال 1938 بنیان نهاد. این شرکت کوچک در ابتدا تنها 40 کارمند داشت و به عنوان یک فروشگاه مواد غذایی و صادر کننده ی کالاهایی که در داخل و اطراف شهر تولید می شد مانند سبزیجات و ماهی خشک شده کره ای و همچنین رشته فرنگی، فعالیت می کرد.

سامسونگ خیلی زود رشد کرد و در سال 1947 به شهر سئول گسترش یافت، اما هنگامی که جنگ کره آغاز گردید این شهر را ترک کرد. پس از جنگ، لی یک شرکت تصفیه شکر را در بوسان تاسیس کرد که چیل جدانگ نامگذاری شد. این شرکت زمینه ی فعالیت خود را در زمینه منسوجات گسترش داد و به بزرگترین کارخانه تولید پشم در کره تبدیل شد.

 

 

تنوع در زمینه های فعالیت، یک استراتژی برای رشد سامسونگ بود و این شرکت فعالیت خود را در زمینه های بیمه، اوراق بهادار و خرده فروشی نیز گسترش داد. شرکت سامسونگ پس از جنگ و با تمرکز بر صنعتی شدن، نقش ویژه ای در بازسازی کره داشت.

ورود سامسونگ به صنعت الکترونیک

این شرکت در دهه 1960 با تشکیل چند بخش الکترونیکی وارد صنعت الکترونیکی شد. بخش های اولیه ی الکترونیکی شامل دستگاه های الکترونیکی سامسونگ، سامسونگ الکترومکانیک، سامسونگ کورنینگ و بخش نیمه هادی و مخابرات سامسونگ بود. شرکت سامسونگ، تاسیسات اولیه خود را در سال 1970 در شهر سووان کره جنوبی ساخت و از همانجا بود که شروع به تولید تلویزیون های سیاه و سفید کرد.

بین سال های 1972 و 1979، سامسونگ شروع به فروش ماشین لباسشویی کرده و نام شرکت به صنایع پتروشیمی سامسونگ و سپس به صنایع سنگین سامسونگ تغییر یافت. سامسونگ تا سال 1976، یک میلیون تلویزیون سیاه و سفید را به فروش رساند.

 

در سال 1977، شرکت سامسونگ شروع به تولید تلویزیون رنگی کرد و شرکت های سامسونگ کانستراکشن، سامسونگ فابن کمیکال و سامسونگ پرسیژن (که امروزه سامسونگ تک وین نامیده می شود) را راه اندازی کرد. تا سال 1978، سامسونگ 4 میلیون تلویزیون سیاه و سفید را فروخت و قبل از سال 1980، شروع به تولید انبوه اجاق مایکروویو کرد.

ورود شرکت سامسونگ به صنعت مخابرات

در سال 1980، سامسونگ وارد صنعت سخت افزار مخابرات شد. در ابتدا سوئیچ بورد تلفن و سپس سیستم های فکس و تلفن را ساخت و در نهایت به تولید تلفن های همراه پرداخت.

در طول دهه 1980، شرکت سامسونگ الکترونیکس سرمایه گذاری قابل توجهی را در تحقیق و توسعه انجام داد. در طول این مدت، سامسونگ الکترونیکس به پرتغال، نیویورک، توکیو، انگلستان، شهر آستین و تگزاس گسترش یافت.

در سال 1987، با فوت آقای لی بایگ چول، گروه سامسونگ به چهار گروه تجاری شامل الکترونیک، مهندسی، ساخت و ساز و محصولات پیشرفته تقسیم شد. خرده فروشی، موارد غذایی، مواد شیمیایی، تدارکات، سرگرمی، کاغذ و مخابرات در گروه شینسه، گروه سی جی و گروه هانسول قرار گرفتند.

سامسونگ در طول دهه 1990 به عنوان یک شرکت بین المللی رشد کرد. بخش ساخت و ساز سامسونگ چندین پروژه ساخت و ساز برجسته از جمله یکی از برج های پتروناس مالزی، برج تایپه 101 در تایوان و برج خلیفه در امارات متحده عربی را اجرا کرد

بخش مهندسی سامسونگ، شرکت سامسونگ تک وین را نیز در بر دارد. این شرکت تولید کننده صنایع هوا فضا است و موتورهای هواپیما و توربین های گازی را تولید می کند و قطعات مورد استفاده در موتورهای جت در هواپیماهی بوئینگ و ایرباس را تامین می کند.

0/5 (0 دیدگاه)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *