کتاب, مقاله

تاریخچه گوشی های ال جی ؛ از پرادا تا وی ۳۵ اس تینکیو

تاریخچه گوشی های ال جی

فارغ از سودآوری نه چندان مناسب بخش موبایل ال جی، قصد داریم نگاهی گذرا به تاریخچه گوشی های ال جی ، از مدل قدیمی پرادا گرفته تا گوشی تازه معرفی شده وی ۳۵ اس تینکیو بی‌اندازیم.

سئول شهریست که دو غول بزرگ در آن زندگی می‌کنند؛ سامسونگ و ال جی. با وجود اینکه سامسونگ بسیار بزرگ‌تر است، اما ال جی نیز نوآوری‌های خود را داشته که تاثیر گذار بودند. این دو کمپانی در زمینه‌های مختلف رقیب یکدیگر هستند. در صنعت موبایل نیز پیشتر رقیب یکدیگر محسوب می‌شدند، اما امروزه ال جی موبایل چند پله از سامسونگ عقب‌تر است. در ادامه نگاهی به تاریخچه گوشی های ال جی و شماری از گوشی‌های برجسته این کمپانی خواهیم داشت.

 

گوشی LG LG-500 از اولین گوشی‌های این کمپانی بود.

کمپانی کره‌ای ال جی از سال ۲۰۰۲ وارد تجارت گوشی تلفن همراه شد و در همان سال با عرضه چندین گوشی، سعی کرد خود را به عنوان یک سازنده گوشی موبایل معرفی کند؛ تاریخچه گوشی های ال جی از اینجا آغاز می‌شود. این روند پیش رفت تا اینکه چند سال بعد ال جی موفق به عرضه گوشی‌هایی با قابلیت‌های نوین شد که اولین در نوع خود بودند. با این اوصاف غول کره‌ای این روزها حال در بهترین شرایط خود نیست و در حال حاضر جایگاهی بهتر از ششمین یا هفتمین سازنده بزرگ گوشی هوشمند در دنیا ندارد.

ال جی پرادا

برای بررسی تاریخچه گوشی های ال جی با گوشی ال جی پرادا (LG KE850 Prada) شروع می‌کنیم. پرادا یک برند پوشاک لوکس ایتالیایی است که لوگوی آن در جلوی گوشی دهه ۲۰۰۰ ال جی به چشم می‌خورد و جلوه‌ای لوکس به گوشی می‌داد. ال جی پرادار در آخرین ماه سال ۲۰۰۶ رویت، در ابتدای ۲۰۰۷ معرفی و در انتهای نیمه اول ۲۰۰۷ نیز وارد بازار شد. ال جی پرادا اولین گوشی موبایلی بود که صفحه لمسی خازنی داشت؛ تا پیش از آن صفحه لمسی گوشی‌ها مقاومتی بود و باید فشار اندکی به صفحه وارد می‌شد.

ال جی پرادا با صفحه لمسی خازنی چند ماه زودتر از اپل آیفون به بازار عرضه شد و غول کره‌ای توانست اولین گوشی کوپرتینویی‌ها را در این زمینه شکست دهد. ال جی حتی ادعا کرد اپل طراحی آنان را سرقت کرده و صفحه لمسی خازنی اپل آیفون از روی ال جی پرادا کپی شده.

افسوس که ال جی پرادا هرگز نتوانست موفقیت اپل آیفون را تجربه کند. پرادا نمایشگر ۳ اینچی داشت که در مقایسه با نمایشگر ۳.۵ اینچی اپل آیفون کوچکتر بود، ضمن اینکه نمایشگر گوشی ال جی توان نمایش ۲۵۶ هزار رنگ را داشت، حال آن‌ که نمایشگر اپل آیفون ۱۶ میلیون رنگ بود. مسئله دیگر این بود که ال جی پرادا علی رغم داشتن صفحه لمسی خازنی، از قابلیت چند لمسی پشتیبانی نمی‌کرد و فاقد یکی از بهترین قابلیت‌‌های این گونه صفحات لمسی بود.

0/5 (0 دیدگاه)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *